Amerika Eyalet Bayrakları ve Anlamları

Çar, 11/23/2022 - 01:21 tarihinde admin tarafından gönderildi

 

Amerika Birleşik Devletleri'nin her bayrağının arkasındaki tarihi öğrenin.

ABD Eyalet BayraklarıRobert Mooney/Getty Images

Devlet bayrakları,

Amerikan bayrağı, "yıldızlar ve şeritler", Old Glory - ona ne demek isterseniz, her yerde hazır ve nazır olduğu inkâr edilemez. Ancak her bir eyalet için bayrak söz konusu olduğunda, bu tamamen farklı bir konudur. Kendi bayrağınız dışında herhangi bir eyalet bayrağını tanıyabilir misiniz? Kendi  eyalet bayrağınızı bile tanıyabilir misiniz ? Ve farklı eyalet bayrakları ne anlama geliyor? Burada, durum bilginizi artırmanıza yardımcı olmak için bunları teker teker inceliyoruz.

Alabama Eyalet BayrağıJoseph Sohm/Shutterstock

Alabama

1895'ten beri Alabama eyalet bayrağı, dikdörtgen beyaz bir alan üzerinde koyu kırmızı bir St. Andrew haçı olmuştur. Alabama Arşiv ve Tarih Departmanı, tasarımın muhtemelen "Konfederasyon savaş bayrağının bazı ayırt edici özelliklerini kalıcı biçimde korumayı" amaçladığını belirtiyor. Eğlenceli gerçek: Alabama, mavi rengi içermeyen dört eyalet bayrağından biridir. Diğerleri California, Maryland ve New Mexico'dur. Alabama'nın her eyaletle ortak bir yanı var: saçma yasalar.

Gökyüzüne karşı Alaska Devlet BayrağıJoseph Sohm/Shutterstock

Alaska

Alaska, 1926'da, Alaska Amerikan Lejyonu'nun bölge valisiyle işbirliği içinde çocuklar için bir bayrak tasarlama yarışması düzenlediğinde, eyalet olma amacıyla henüz bir eyalet değildi. Oybirliğiyle kazanan, Unalaska'da bir yetimhanede yaşayan 13 yaşındaki John “Benny” Benson tarafından tasarlanan bayrak oldu. Tasarımı, gökyüzünü ve Alaska'nın unutma beni çiçeğini temsil etmek için mavi bir alan üzerinde sekiz yıldızdı (Büyük Kepçe takımyıldızı ve Kuzey Yıldızı). Sekizinci yıldızı ekledi, çünkü kendi sözleriyle, "Kuzey Yıldızı, Birliğin en kuzeyindeki Alaska eyaletinin geleceği içindir.

Arizona (ABD eyaleti) bayrağı masmavi gökyüzüne karşı sallanıyor, yakın çekim, kırpma yolu maskesi alfa kanalı şeffaflığı ile izole edilmiş, film, haber, kompozisyon için mükemmeldemiryolu fx/Shutterstock

arizona

1917'de kabul edilen Arizona eyalet bayrağı ikiye bölünmüştür. Arizona Dışişleri Bakanı'na göre tepe, orijinal 13 koloniyi temsil eden 13 dönüşümlü kırmızı ve sarı ışından oluşuyor. Işınların renkleri, Francisco Vázquez de Coronado'nun 1540'ta Arizona'yı keşfettiğinde taşıdığı İspanyol bayraklarına saygı duruşunda bulunuyor. Alt yarısı, ABD bayrağındakiyle aynı mavi olan düz mavi. Merkezdeki büyük bakır renkli yıldız, Arizona'nın Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük bakır üreticisi statüsünü temsil ediyor.

Rüzgarda uçan Arkansas Eyalet BayrağıKatherine Welles/Shutterstock

Arkansas

Arkansas Dışişleri Bakanı'na göre Arkansas eyalet bayrağı basit görünebilir, ancak sembolizm açısından zengindir. Renkler (kırmızı, beyaz ve mavi), Arkansas'ın Birlik içindeki bir eyalet olarak yerini belirtir. Elmas şekli, Amerika Birleşik Devletleri'nin Arkansas'ta bulunan tek elmas madenine bir göndermedir ve elması çevreleyen 25 yıldız, Arkansas'ın Birliğe kabul edilen 25. eyalet olduğunu yansıtır. "Arkansas" kelimesinin altındaki üç yıldızın iki anlamı vardır: Arkansas üç ülkenin (İspanya, Fransa ve Amerika Birleşik Devletleri) bir parçası olmuştur ve Louisiana Alımından çıkan üçüncü eyalettir. “Arkansas” kelimesinin üstündeki yıldız, Konfederasyonu temsil etmek için 1923'te eklendi.

Kaliforniya BayrağıLord Runar/Getty Images

Kaliforniya

Kaliforniya bayrağı resmi olarak 1911'de kabul edildi, ancak ilk kez 1846'da, o zamanlar hala Kaliforniya'yı yöneten Meksika'ya karşı bir isyan eylemi olarak çekildi. Bir noktada Kaliforniya'da her yerde bulunan, ancak şimdi eyalette nesli tükenmiş boz ayı, Meksikalı yetkilileri sindirmeyi amaçlıyordu. Kızıl yıldızın "Teksas'ın yalnız yıldızını" taklit ettiği söyleniyor. Kaliforniya'daki bazıları, Los Angeles Times'daki bir başyazının "hırsızlar, sarhoşlar ve katiller" çetesi olarak adlandırdığı , daha güncel ve uzun zaman önce çıkan bir isyanla daha az ilişkili olan yeni bir bayrağın benimsendiğini görmek istiyor . Ne yazık ki Kaliforniya'da artık boz ayı yok.

Bu, bir bayrak direğine yerleştirilmiş rüzgarda sallanan Colorado Eyalet Bayrağı.  Mavi bir gökyüzüne karşı kurulmuştur.  Bayrağın ortasında büyük bir C harfi bulunur.Joseph Sohm/Shutterstock

Kolorado

Denver Channel'ın bildirdiğine göre, Colorado'nun 1911'de kabul edilen eyalet bayrağındaki mavi, eyaletin açık mavi gökyüzünü ve beyaz şerit ise karlı Rockies'i temsil ediyor. “C” harfi, Amerikan bayrağıyla aynı kırmızıdır ve eyaletin kırmızı tonlu dünyasını temsil eder. "C" harfinin içindeki altın disk, eyaletin güneşli günlerini kutluyor. Colorado , neredeyse herkesin yanlış anladığı 30 ABD eyaleti gerçeğinden biri olan diğer birçok eyaletle komşudur .

Bir bayrak direğinde Connecticut Eyaleti ulusal bayrağıMillenius/Shutterstock

Connecticut

Connecticut eyalet bayrağı, uzun süredir Nutmeg Eyaletinin resmi devlet bayrağı olarak kabul edilmiş olmasına rağmen, 1895'te kabul edildi. Tasarımı, eyalet olmak için bir araya gelen üç koloniyi (New Haven, Saybrook ve Connecticut (Hartford)) temsil eden üç üzüm asmasından oluşuyor. Üzüm asmaları, Saybrook'u denetleyen Albay George Fenwick tarafından İngiltere'den getirilen resmi mührün parçası oldukları 1639'dan beri devletle ilişkilendirilmiştir. Yine Fenwick'in mühründen Latince "Qui Transtulit Sustinet", "Nakleden Hala Sürüyor" anlamına gelir. Bununla birlikte, eyalet adı aslında bir Kızılderili kelimesi sayesindedir. Aslında, Yerli Amerikalılar birçok eyalet adını etkiledi.

Açık mavi gökyüzüne karşı sallanan Delaware (ABD eyaleti) bayrağı, yakın plan, kırpma yolu maskesi alfa kanalı şeffaflığı ile izole edilmiş, film, haber, kompozisyon için mükemmeldemiryolu fx/Shutterstock

Delaware

Delaware Eyaleti'nin resmi web sitesinde, Delaware eyalet bayrağındaki renkler, devetüyü rengi ve kolonyal mavi, General George Washington tarafından giyilen bir üniformanınkileri temsil ediyor. Elmasın altında görünen tarih (7 Aralık 1787), Delaware'in federal Anayasayı onayladığı gündür. Bunu yapan ilk eyaletti ve bu nedenle sendikaya kabul edilen ilk eyaletti, bu da Delaware'e övünme haklarını ve "Birinci Devlet" takma adını veriyor. Delaware, her eyalette kulağa en komik gelen sokak adlarının yanı sıra kıkırdamaya değer sokak adlarına ev sahipliği yapmaktadır .

Florida (ABD eyaleti) bayrağı masmavi gökyüzüne karşı sallanıyor, yakın çekim, kırpma yolu maskesi alfa kanalı şeffaflığı ile izole edilmiş, film, haber, kompozisyon için mükemmeldemiryolu fx/Shutterstock

Florida

Florida, İç Savaş'tan sonra bir bayrak benimseyen ilk güney eyaletiydi, ancak 1900'de Florida Dışişleri Bakanlığı'nı paylaşan mevcut şeklini almadan önce birkaç yinelemeden geçti. Devlet mührü, kıpkırmızı bir St. Andrew haçının ortasında görünür (Konfederasyon bayrağında görüldüğü gibi) ve bayrağın mavi rengi içeren tek kısmıdır - yakından bakın, Kızılderili tarafından giyilen bir etek üzerinde kadın çiçek saçarken resmedilen kişi. Florida'da bulunan Amerika'nın en eski mezarlıklarından biri , Tolomato kabilesi üyelerinin bilinen en eski mezarlarına sahiptir.

Gürcistan (ABD eyaleti) bayrağı temiz mavi gökyüzüne karşı sallanıyor, yakın çekim, siyah ve beyaz mat ile kırpma yolu maskesi alfa kanalı şeffaflığı ile izole edilmişdemiryolu fx/Shutterstock

Georgia

Gürcistan, yalnızca 2001'den beri üç eyalet bayrağına sahipti ve bu, eyalet bayrağının Konfederasyon bayrağına atıfta bulunup bulunmaması ve ne dereceye kadar referans alması gerektiği konusundaki tartışmaları yansıtıyor. 2004 yılında eyalet çapında oylamayla seçilen mevcut bayrak, hala Konfederasyon bayrağının kırmızı, beyaz ve mavi "yıldızları ve çubuklarına" dayanmaktadır, ancak artık St. Andrew tarzı bir haç taşımamaktadır (Konfederasyon bayrağı tarzında) ) bir zamanlar olduğu gibi.

Hawaii dalgalanan bayrakmemodji/Shutterstock

Hawaii

Hawaii'nin resmi devlet bayrağı, Amerika Birleşik Devletleri ve İngiliz Union Jack'in kırmızı, beyaz ve mavi “Yıldızlar ve Çizgiler” karışımıdır. Bununla birlikte, Hawaililerin kendilerine ait olarak tanımladıkları başka bir bayrak daha vardır ve bu, Hawai toplumundaki farklı grupları (kraliyet, toprak sahibi eşraf ve halk) temsil eden kırmızı, sarı ve yeşil renk şemasına sahip Kral I. Kamehameha'nın kişisel bayrağıdır.

Idaho Eyalet BayrağıJoseph Sohm/Shutterstock

ıdaho

Idaho'nun eyalet bayrağı mavidir ve eyalet mührünün altında altın harflerle "Idaho Eyaleti" yazmaktadır. Mühürün kendisi, Paul Evans'ın Idaho'nun ana endüstrilerini yansıtan bir tablosuna dayanmaktadır: madencilik, tarım ve ormancılık. Idaho'nun bazı ana endüstrilere sahip olduğu bir sır değil, ancak  her eyalette bu en iyi korunan sırlar  daha da şaşırtıcı.

Açık mavi gökyüzüne karşı dalgalanan Illinois (ABD eyaleti) bayrağı, yakın çekim, kırpma yolu maskesi alfa kanalı şeffaflığı ile izole edilmiş, film, haber, kompozisyon için mükemmeldemiryolu fx/Shutterstock

Illinois

Illinois Eyaleti bayrağı, altında "Illinois" yazan beyaz bir zemin üzerinde Illinois eyalet mührü olduğu için ilk bakışta basit görünebilir. Mühürde, gagasında devletin “Devlet Egemenliği, Milli Birlik” mottosunu ilan eden kızıl bir bayrak bulunan kel kartal görülmektedir. 1867'de, dönemin Dışişleri Bakanı Sharon Tyndale, Yeniden Yapılanma döneminde Birliğe desteğini göstermek için ifadelerin sırasını tersine çevirmek istemiş, ancak eyalet Senatosu tarafından reddedilmişti. Bununla birlikte, okumayı zorlaştırmak için "egemenlik" kelimesini ters yerleştirdi.

Indiana (ABD eyaleti) bayrağı açık mavi gökyüzüne karşı sallanıyor, yakın çekim, kırpma yolu maskesi alfa kanalı şeffaflığı ile izole edilmiş, film, haber, kompozisyon için mükemmeldemiryolu fx/Shutterstock

Indiana

Birliğe kabul edilen 19. eyalet olan Indiana'nın eyalet bayrağı mavidir ve 19 yıldız taşır, özgürlük ve aydınlanmayı temsil eden bir meşale ve Indiana'nın geniş kapsamlı etkisini temsil eden ışınlar. Her eyaletten en garip çözülmemiş gizemleri keşfedin .

Açık mavi gökyüzüne karşı dalgalanan Iowa (ABD eyaleti) bayrağı, yakın çekim, kırpma yolu maskesi alfa kanalı şeffaflığı ile izole edilmiş, film, haber, kompozisyon için mükemmeldemiryolu fx/Shutterstock

Iowa

Iowa, Birliğe kabulünden yaklaşık 75 yıl sonra, 1921 yılına kadar resmi bir bayrak kabul etmedi ve ancak I. kendine ait bir bayrak. Bayrak, mavi, beyaz ve kırmızı olmak üzere üç dikey şeritten (Fransa bayrağına benzer) oluşur ve beyaz şerit üzerinde mavi bir flama taşıyan bir kel kartal devlet sloganını taşır: “Özgürlüklerimize Ödül Veriyoruz ve Haklarımızı Koruyacağız ”

Kansas (ABD eyaleti) bayrağı açık mavi gökyüzüne karşı sallanıyor, yakın çekim, kırpma yolu maskesi alfa kanalı şeffaflığı ile izole edilmiş, film, haber, kompozisyon için mükemmeldemiryolu fx/Shutterstock

Kansas

Kansas eyalet bayrağı, Kansas eyalet mührü, altın bir ayçiçeği ve mavi zemin üzerine “Kansas” kelimesinden oluşur. Ayçiçeği ve mühür arasında, Louisiana Satın Alma'yı (Kansas'ın Fransa'dan satın alınmasıyla) simgeleyen altın ve mavi bir çubuk vardır.

Kentucky dalgalanan bayrakmemodji/Shutterstock

Kentucky

1918'de kabul edilen Kentucky bayrağı, bir resim öğretmeni tarafından tasarlandı ve lacivert bir alanın ortasında Bluegrass State'in mührü bulunuyor. Kentucky'nin yasa gereği mühürde güderi giyen bir adam (sınırı temsil ediyor) ve takım elbiseli bir başkası (devlet adamlarını temsil ediyor) var. Bu iki adam yıllar içinde gelişti; önceki yinelemeler, resmi kıyafeti kucaklayan iki adamı ve güderi kucaklayan iki adamı içeriyordu. Mühür ayrıca "United We Stand" ve "Divided We Fall" ibarelerini, bir altın başak çelengi (altın başak Kentucky'nin devlet çiçeğidir) ve "Commonwealth of Kentucky" sözlerini içerir.

Louisiana Eyalet BayrağıJoseph Sohm/Shutterstock

Louisiana

Louisiana eyalet bayrağı masmavidir ve yavrusunu kendi etini ve kanını beslemek için kendi göğsünü yırtan köşeli bir pelikan içerir, bu da devletin vatandaşları için kendini feda etme isteğini gösterir. Gösterilen üç damla kan, 2006'dan beri kanunen zorunludur. Her eyaletteki en tarihi dönüm noktasını ziyaret ederek Louisiana ve diğer eyaletler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz .

Maine Eyalet BayrağıJoseph Sohm/Shutterstock

Maine

1909 yılına dayanan mevcut eyalet bayrağı, tırpanlı bir çiftçi, çapalı bir denizci ve bir çam ağacının altında bir geyik ve Latince "liderlik ediyorum" anlamına gelen "dirigo" yazan bir pankart içeren Maine eyalet mührüdür. ” “Güncel” diyoruz çünkü eyalet hükümetinde bayrağın 1901'den 1909'a kadar kullanılan mavi yıldız ve yeşil çam ağacına sahip versiyonuna geri dönülmesi yönünde bir hareket var. Bizi izlemeye devam edin…

Mavi gökyüzüne karşı Maryland eyaletinin bayrağıChris Parypa Fotoğrafçılık/Shutterstock

Maryland

Maryland Dışişleri Bakanı'na göre, "cesur renkleri, ilginç desenleri ve doğru hanedanlık armalarıyla" Maryland bayrağı, "mükemmel eyalet bayrağı" olarak tanımlandı. Tasarımı, Maryland'in ilk Lord Baltimore ve sömürge sahibi George Calvert'in arması içindeki kalkandan gelir ve Calvert'in anne tarafından ailesi olan Crosslands'ın kırmızı ve beyaz renkleri ve sembolik haçı ile dönüşümlüdür.

Massachusetts (ABD eyaleti) bayrağı masmavi gökyüzüne karşı sallanıyor, yakın plan, kırpma yolu maskesiyle izole edilmiş alfa kanalı şeffaflığı, film, haber, kompozisyon için mükemmeldemiryolu fx/Shutterstock

Massachusetts

Oregon ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tek iki taraflı eyalet bayraklarından biri olan Massachusetts bayrağının ön tarafında, kılıç kullanan bir kolun altında bir Kızılderili resmi ve "By the Kılıç Barış Arıyoruz, Ama Barış Sadece Özgürlük Altında. Tek bir beyaz yıldız, Bay State'in 13 orijinal koloniden biri olduğunu gösterir. Bazıları, Yerli Amerikalılara yapılan tarihi kötü muameleyi temsil ettiğine inandıkları için görüntülerden rahatsız. Sonuç olarak, bayrağın tasarımını değiştirmek için Massachusetts'te şu anda değerlendirilmekte olan bir teklif var.

Açık mavi gökyüzüne karşı sallanan Michigan (ABD eyaleti) bayrağı, yakın çekim, kırpma yolu maskesi alfa kanalı şeffaflığı ile izole edilmiş, film, haber, kompozisyon için mükemmeldemiryolu fx/Shutterstock

Michigan

Michigan'ın eyalet bayrağı mavidir ve zeytin dalı ve okları tutan bir kartalı ve çimenli bir yarımadada duran bir adamı gösteren bir kalkanı destekleyen bir geyiği ve bir geyiği tasvir eden eyalet armasını içerir. Bayrağın da bir değil, üç sloganı vardır: E Pluribus Unum (Birçoktan bir), Tuebor (savunacağım) ve Si Quaeris Peninsulam Amoenam Circumspice (Hoş bir yarımada arıyorsanız, etrafınıza bakın).

Minnesota (ABD eyaleti) bayrağı açık mavi gökyüzüne karşı sallanıyor, yakın çekim, kırpma yolu maskesi alfa kanalı şeffaflığı ile izole edilmiş, film, haber, kompozisyon için mükemmeldemiryolu fx/Shutterstock

Minnesota

Minnesota eyalet bayrağı birkaç tarih taşır: 1819, Fort Snelling'in kurulduğu yıl; 1858, Minnesota'nın eyalet olduğu yıl; ve 1893, devlet bayrağının kabul edildiği yıl. Ek olarak, 19 başlangıç, Minnesota'nın Birliğe kabul edilen 19. eyalet olduğunu (orijinal 13 koloniden sonra) sembolize ediyor. Minnesota Dışişleri Bakanı'na göre "En büyük yıldız Kuzey Yıldızını ve Minnesota'yı temsil ediyor".

KOLEJ FUTBOLU: 14 KASIM Güney Karolina Ole Miss'teSimge Sportswire/Getty Images

Mississippi

2020'de Manolya Devleti nihayet Konfederasyon ambleminden hiçbir iz olmayan yeni bir bayrağı benimsemek için adımlar attı. (Bu, bayrağında hala amblemin bulunduğu son eyaletti - ancak Alabama bayrağındaki büyük X hala tartışmalara yol açıyor.) Eski bayrak 1894'ten beri kullanılıyordu, ancak 29 Haziran 2020'de Mississippi eyalet yasama organı bir yasa çıkardı. Eyalet valisi Tate Reeves kararla ilgili olarak, "Mississippi ailemizi uzlaşmak için bir araya gelmeye yönlendirmek için ciddi bir fırsat" olarak referandumla değiştirileceğini söyledi. Mississippians'ın 3 Kasım seçimlerinde onayladığı yeni bayrak, birlikteki 20. eyaleti temsil eden 20 beyaz yıldızla çevrili "Tanrı'ya Güveniyoruz" yazan bir manolya çiçeğini ve eyaleti temsil eden daha büyük bir altın yıldızı içeriyor.

Missouri (ABD eyaleti) bayrağı açık mavi gökyüzüne karşı sallanıyor, yakın çekim, kırpma yolu maskesi alfa kanalı şeffaflığı ile izole edilmiş, film, haber, kompozisyon için mükemmeldemiryolu fx/Shutterstock

Missouri

Missouri Dışişleri Bakanı'na göre, eyalet olduktan sonra yaklaşık bir asır boyunca Missouri'nin resmi bir bayrağı yoktu: Mavi şerit uyanıklığı, kalıcılığı ve adaleti temsil eder, kırmızı şerit yiğitliği ve beyaz şerit temsil eder. saflık. Mühürde, "devletin büyüklüğünü ve gücünü ve halkının cesaretini simgeleyen" boz ayılar ve "geleceğimizi daha iyi hale getirebileceğimizi" hatırlatan yeni bir hilal bulunuyor. Yirmi dört yıldız, Missouri'nin Birliğe kabul edilen 24. eyalet olarak konumunu temsil eden armanın etrafını sardı. Son olarak bayrak, "Birlikte Ayaktayız, Bölündük Düşürüz" ve Latince "Halkın refahı en yüksek yasa olsun" anlamına gelen "Salus populi suprema lex esto" sloganlarını taşır. Missouri ayrıca Route66'nın bulunduğu eyaletlerden biridir.

Montana Eyalet BayrağıJoseph Sohm/Shutterstock

Montana

Montana eyalet bayrağı, "Big Sky Country" ziyareti için bir reklam işlevi görebilir. Treasure State'in dağlar, şelaleler, ormanlar ve parlak bir altın güneş dahil doğal güzelliğini gösteren devlet mührü ile süslenmiştir. Mührün altındaki eyalet sloganı İspanyolca'da "altın ve gümüş" anlamına gelir.Nebraska dalgalanan bayrakmemodji/Shutterstock

Nebraska

Nebraska'nın eyalet bayrağı, Cornhusker Eyaletinin birkaç totemi ile dolu olan eyalet mührünü gösterir. Arka planda, Missouri Nehri üzerinde bir vapur ve batıya, Rocky Dağları'na doğru giden bir tren göreceksiniz. Ön planda, demircilik gibi mekanik sanatları simgeleyen çekiç ve örs kullanan bir demirci ve tarımı temsil eden bir yerleşimci kulübesi, buğday demetleri ve mısır sapları bulacaksınız. Devletin sloganı olan “Kanun Önünde Eşitlik” mührün üstündeki bir pankartta dalgalanıyor. Nebraska bazen unutulan bir eyalet olabilir, ancak liseyi en iyi bitirmeleriyle tanınırlar.

Açık mavi gökyüzüne karşı dalgalanan Nevada (ABD eyaleti) bayrağı, yakın çekim, kırpma yolu maskesi alfa kanalı şeffaflığı ile izole edilmiş, film, haber, kompozisyon için mükemmeldemiryolu fx/Shutterstock

nevada

Nevada'nın bayrağı on yıllar boyunca gelişti; 1905 yılına dayanan orijinal bayrak, Silver State'in Amerika'nın 36. eyaleti olduğunu temsil eden “Silver Nevada Gold” yazısı ve 36 yıldızla süslenmişti. Mevcut yorum çok daha incelikli, ortada gümüş bir yıldız (Nevada'nın devlet metali) ve yıldızın altında konumlandırılmış “Nevada” kelimesi ile bir çelenk oluşturmak üzere çaprazlanmış iki adaçayı spreyi (Nevada'nın devlet çiçeği) içeriyor.

New Hampshire (ABD eyaleti) bayrağı açık mavi gökyüzüne karşı sallanıyor, yakın çekim, kırpma yolu maskesi alfa kanalı şeffaflığı ile izole edilmiş, film, haber, kompozisyon için mükemmeldemiryolu fx/Shutterstock

New Hampshire

Mevcut New Hampshire eyalet bayrağı, 1776'da Portsmouth'da inşa edilen Raleigh firkateynine sahiptir. Mühürde gösterildiği gibi, Amerikan bayrağını savaşa taşıyan ilk Amerikan donanma gemisi olmasıyla dikkat çekiyordu. Geminin etrafı defne yaprakları ve dokuz yıldızla çevrili, bu da New Hampshire'ın Birliğe kabul edilen dokuzuncu eyalet olduğunu gösteriyor.

New Jersey State House, Trenton, New Jersey, ABD önünde New Jersey bayrağı.Wangkun Jia/Shutterstock

New Jersey

George Washington'un kendisi, Garden State bayrağının orijinal renklerini, devetüyü rengi ve New Jersey mavisini seçmekle tanınır. Bayrak, kendisi beş sembole sahip olan devlet mührüne sahiptir. Miğfer ve atın başı, New Jersey'nin ilk eyaletlerden biri statüsünü temsil ediyor; ABD Anayasasını imzalayan üçüncü eyaletti. Kalkanı tutan iki kadın, özgürlük şapkalı bir asa tutan Liberty ve eyalette yetiştirilen birçok meyve ve sebzeyle dolu bir bereket tutan Roma tahıl tanrıçası Ceres'tir. İki kadının arasındaki kalkan da üç sıra pullukla devletin tarımını müjdeliyor. Beşinci sembol, eyaletin “Özgürlük ve Refah” sloganını ve New Jersey'nin eyalet olduğu yıl olan “1776”yı içeren parşömendir.

New Mexico dalgalanan bayrakmemodji/Shutterstock

Yeni Meksika

Parlak renkleri ve basit ama güçlü Zia sembolü ile New Mexico'nun Kuzey Amerika Veksilloloji Derneği tarafından yürütülen bir ankette en iyi eyalet bayrağı seçilmesi şaşırtıcı değil. Zia güneş işareti, New Mexico'daki Zia Pueblo'ya atfedilir ve kutsal dört numarayı ve Yaşam Çemberini temsil ettiği söylenir: dört rüzgar, dört mevsim, dört yön ve dört kutsal yükümlülük. Devletin Yerli Amerikalıların sembolüyle nasıl tanıştırıldığına dair bazı tartışmalar var ve bugün kabile, eski sembollerine saygı gösterilmesini istiyor.

Mavi gökyüzü arka planda New York Eyaleti bayrağıWangkun Jia/Shutterstock

New York

New York'un bayrağı mührünü taşır: bir nehirde (muhtemelen Hudson Nehri) iki gemi, arka planda üç dağ ve mavi gökyüzünde asılı duran altın bir güneş. Kalkanın yanında Liberty (solda), elinde Liberty şapkası ve Adalet olan bir asa tutuyor, gözleri bağlı ve terazisini tutuyor. İkili, "Herkes için Özgürlük ve Adalet"i temsil ediyor ve bu, Bağlılık Yemini'ni okuyan herkesin aşina olacağı bir duygu. Kalkanın üzerinde, batıya bakan bir Amerikan kartalı, New York'un dünyadaki eşsiz yerinin yanı sıra fırsat ve iyimserliği simgeleyen bir kürenin üzerinde oturuyor. Kalkanın altındaki bir pankartta eyalet sloganı "Excelsior" ("Ever Upward" anlamına gelir) görünür.

Kuzey Karolina BayrağıKonstantin L/Shutterstock

kuzey Carolina

Kuzey Carolina'nın eyalet bayrağı cesur ve anlaşılır. Kırmızı, beyaz ve mavi ile devletin baş harflerine ek olarak iki tarih öne çıkıyor. 20 Mayıs 1775, ilçe sakinlerinin kendilerini “özgür ve bağımsız insanlar” ilan ettikleri Mecklenburg Bağımsızlık Bildirgesi'nin imzalandığı gün (bu belgenin gerçekliği sorgulanmış olsa da) ve 12 Nisan 1776, Halifax'ın tarihiydi. Kıta Kongresi'ndeki Kuzey Carolina delegelerine bağımsızlık için oy kullanma yetkisi veren kararlar alındı.

Kuzey Dakota (ABD eyaleti) bayrağı açık mavi gökyüzüne karşı sallanıyor, yakın çekim, kırpma yolu maskesi alfa kanalı şeffaflığı ile izole edilmiş, film, haber, kompozisyon için mükemmeldemiryolu fx/Shutterstock

Kuzey Dakota

Kuzey Dakota eyalet bayrağı, çoğu Amerikalının aşina olduğu çeşitli unsurlara sahiptir. Birincisi, bir ayağında zeytin dalı, diğerinde bir ok kılıfı taşıyan ve “güçle barışı” tasvir eden milli kuşumuz olan kel kartal. Kartalın göğsünde 13 yıldızla kırmızı, beyaz ve mavi bir kalkan vardır ve kuşun üzerinde orijinal 13 eyaleti temsil eden 13 yıldız vardır. Kartalın gagasında, ABD para biriminde de bulunan ulusal slogan olan “E Pluburus Unum” yazan bir pankart vardır. Eğlenceli gerçek: Kel kartalın Kuzey Dakota'da neredeyse nesli tükenmişti ama şimdi orada güçlü bir şekilde yeniden canlandı.

Ohio (ABD eyaleti) bayrağı açık mavi gökyüzüne karşı sallanıyor, yakın çekim, kırpma yolu maskesi alfa kanalı şeffaflığı ile izole edilmiş, film, haber, kompozisyon için mükemmeldemiryolu fx/Shutterstock

Ohio

Burjuva şeklindeki Ohio eyalet bayrağı, Amerika Birleşik Devletleri'nin tamamında dikdörtgen olmayan tek bayraktır Bayrağı 1901'de tasarlayan John Eisenmann'a göre, bayrağın ana çizgilerinin oluşturduğu üçgenler, tepeler ve vadiler ve şeritler yolları ve su yollarını temsil eder. Daire, Kuzeybatı Bölgesini ve "Ohio"nun ilk harfini temsil eder ve aynı zamanda onun Buckeye Eyaleti olduğunu düşündürür. Çemberin solundaki 13 yıldız 13 orijinal eyaleti temsil ediyor ve sağdaki dört ek yıldız Ohio'nun 17. eyalet olduğunu gösteriyor.

Bir bayrak direğinde Oklahoma Eyaleti ulusal bayrağıMillenius/Shutterstock

oklahoma

Oklahoma eyalet bayrağı, birlikte barış kavramını akla getiren bir zeytin dalı ve üzerine uzanan bir barış çubuğu olan bir Osage savaşçısının kalkanına sahiptir; Kalkan, Oklahoma'nın kendisine meydan okunması halinde kendini savunmaya istekli olduğunu gösteriyor. Bayrak bir Louise Funk Fluke ("Oklahomalı Betsy Ross") tarafından tasarlandı ve 1925'te kabul edildi, ancak 1941'de kalkanın altına "Oklahoma" kelimesi eklendi.

Açık mavi gökyüzüne karşı dalgalanan Oregon (ABD eyaleti) bayrağı, yakın çekim, kırpma yolu maskesi alfa kanalı şeffaflığı ile izole edilmiş, film, haber, kompozisyon için mükemmeldemiryolu fx/Shutterstock

oregon

Oregon'un bayrağı iki taraflıdır, çift taraflı bayrağa sahip iki eyaletten biridir. Bir tarafta, bir dağın önünde üstü kapalı bir vagon ve çam ağaçları olan bir kalkanı ve Pasifik Okyanusu üzerinden gelen bir İngiliz savaş gemisi ve bir Amerikan vapur gemisini gösteren devlet mührü yer alıyor. Ortada “Birlik” yazan bir pankart, onun altında da bir demet, saban ve kazma var. Oregon'un kunduz yakalama ve ticaret tarihinin bir sembolü olan bir kunduz, bayrağın arkasında gururla duruyor.

Pensilvanya (ABD eyaleti) bayrağı açık mavi gökyüzüne karşı sallanıyor, yakın çekim, kırpma yolu maskesi alfa kanalı şeffaflığı ile izole edilmiş, film, haber, kompozisyon için mükemmeldemiryolu fx/Shutterstock

Pensilvanya

Pennsylvania eyalet bayrağı, ikinci eyaletimizin kalıcı tarihinin birçok sembolünü taşır. Bunlar arasında, Keystone eyaleti ürünlerinin tüm dünyada kullanıldığını gösteren bir gemiyi tasvir eden bir kalkan, eyaletin doğal kaynaklar açısından zengin olduğunu gösteren kil kırmızısı bir pulluk ve “verimli tarlaları ve Pennsylvania'nın zenginliğini akla getiren üç altın demet buğday yer alıyor. Visit Pennsylvania'nın web sitesine göre, insan düşüncesi ve eylemi. Kalkanı iki taslak at destekliyor ve üzerinde bir kartal oturuyor. Afişte "Erdem, Özgürlük ve Bağımsızlık" yazıyor.

Rhode Island Devlet BayrağıJoseph Sohm/Shutterstock

Rhode Adası

Rhode Island eyalet bayrağı beyazdır ve orijinal 13 koloniyi/eyaletini temsil eden 13 altın yıldızla çevrelenmiş altın bir çapa ile "demirlenmiştir". Çapanın altında, devletin sloganı olan “UMUT” u taşıyan mavi bir kurdele var. Rhode Island önemli bir deniz limanı olduğu için burada çapanın çift anlamı var gibi görünebilir, ancak "UMUT" kelimesinin çapa ile birlikte kullanılması, şu ifadeyi içeren İncil'deki bir referansı akla getirir: "Umudumuz, ruhun çapası olarak bizdedir."

Güney Carolina (ABD eyaleti) bayrağı açık mavi gökyüzüne karşı sallanıyor, yakın çekim, kırpma yolu maskesi alfa kanalı şeffaflığı ile izole edilmiş, film, haber, kompozisyon için mükemmeldemiryolu fx/Shutterstock

Güney Carolina

Güney Karolina eyalet bayrağı, Devrim Savaşı sırasında Güney Karolina ordusu mensuplarının giydiği üniformalarla eşleşen mavi zemin üzerinde tersten gösterilen güçlü sembolleri sayesinde en kolay tanınabilen bayraklardan biridir. Güney Karolina Yasama Meclisine göre, "Merkezdeki Palmetto, Sullivan Adası'ndaki palmetto-log kalesinin 28 Haziran 1776'da İngiliz filosuna karşı kahramanca savunmasını simgeliyor." Sol üstte, o savaşta savaşan askerlerin şapkalarına takılan gümüş bir amblemin şekline atıfta bulunan bir hilal var.

Bir bayrak direğinde Güney Dakota Ulusal Bayrak EyaletiMillenius/Shutterstock

Güney Dakota

Mühürdeki tüm detayları not etmek için Güney Dakota eyalet bayrağına yakından bakmak isteyeceksiniz. Koyu mavi ve beyaz çizim, bir eritme fırınını ve madencilik işinin diğer özelliklerini, bir dizi tepeyi, sabanını süren bir çiftçiyi, bir sığır sürüsünü, bir mısır tarlasını ve bir nehir üzerindeki bir buharlı gemiyi gösteriyor. Buna ek olarak, "Güney Dakota, Rushmore Dağı Eyaleti" yazan harfler, güneşin etrafında bir daire şeklinde düzenlenmiştir; bu, eyaletin Rushmore Dağı'nın evi olmaktan duyduğu gururun sinyalini verir.

Açık mavi gökyüzüne karşı sallanan Tennessee (ABD eyaleti) bayrağı, yakın çekim, kırpma yolu maskesi alfa kanalı şeffaflığı ile izole edilmiş, film, haber, kompozisyon için mükemmeldemiryolu fx/Shutterstock

Tennessee

Tennessee eyalet bayrağı, Tennessee piyadesinden LeRoy Reeves tarafından tasarlandı ve sembolizmini şu şekilde açıkladı: "Üç yıldız saf beyazdır... mavi alanın sonsuz çemberiyle birbirine bağlıdır, sembol üçü bir arada bir aradadır... çözülmez bir üçlü.”

Dalgalı Teksas Devlet BayrağıDavid Lee/Shutterstock

Teksas

"Yalnız yıldızı" sayesinde Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en tanınmış bayraklardan biridir. Texas Hill Country'ye göre bayrak aslen Teksas Cumhuriyeti'nin üzerinde dalgalandı ve tasarım "Meksika'dan bağımsızlığını ilan etmede Teksaslı dayanışmasını simgeliyor". Ayrıca mavi şerit sadakati, beyaz saflığı ve kırmızı cesareti temsil eder.

Utah dalgalanan bayrakmemodji/Shutterstock

Utah

Utah eyalet bayrağındaki en dikkate değer unsur, sıkı çalışmanın ve endüstrinin sembolü olan arı kovanıdır. Aynı zamanda eyaletin takma adına bir göndermedir: The Beehive State. Bayrak en son 2011'de kabul edildi, ancak 1913'ten beri kullanılana benziyor. Ancak bizi izlemeye devam edin, çünkü Utah milletvekilleri şu anda yeni bir bayrağın kabul edilip edilmeyeceğini tartışıyorlar.

Berrak mavi gökyüzüne karşı sallanan Vermont (ABD eyaleti) bayrağı, yakın çekim, kırpma yolu maskesi alfa kanalı şeffaflığı ile izole edilmiş, film, haber, kompozisyon için mükemmeldemiryolu fx/Shutterstock

vermont

Amerika Birleşik Devletleri'nin en iyi peynir ve dondurmalarından bazılarını üreten eyaletin bayrağında kırmızı bir ineğe yer vermesi şaşırtıcı değil. Vermont'un bayrağında bununla birlikte Yeşil Dağlar, buğday demetleri (tarım için), bir geyik kafası, çam ağaçları ve eyaletin sloganı “Özgürlük ve Birlik” var.

Virginia (ABD eyaleti) bayrağı açık mavi gökyüzüne karşı sallanıyor, yakın çekim, kırpma yolu maskesi alfa kanalı şeffaflığı ile izole edilmiş, film, haber, kompozisyon için mükemmeldemiryolu fx/Shutterstock

Virjinya

Virginia eyalet bayrağı, eyaletin İç Savaş arifesinde 1861'de Birlikten ayrılmasıyla resmen kabul edildi. Parlak mavi bayrak, aşağı bakan bir mızrak ve yukarı bakan bir kılıç tutan tanrıça veya erdem Virtus'u gösteren Virginia'nın mührünü gösterir. Tacı yana düşmüş bir tiranlık figürü olan bir adamın tepesinde duruyor. "Virginia" ismine ek olarak, "Böylece Her Zaman Zalimlere" anlamına gelen "Sic Semper Tyrranis" eyalet sloganı görünür.

Washington Eyalet BayrağıJoseph Sohm/Shutterstock

Washington

Eyaletin Birliğe kabul edilmesinden 30 yıldan fazla bir süre sonra 1923'te kabul edilen Washington eyalet bayrağı, koyu yeşil olmasıyla benzersizdir. Merkezde, George Washington'un büstünü gösteren eyalet mührü var.

Batı Virginia (ABD eyaleti) bayrağı açık mavi gökyüzüne karşı sallanıyor, yakın çekim, kırpma yolu maskesi alfa kanalı şeffaflığı ile izole edilmiş, film, haber, kompozisyon için mükemmeldemiryolu fx/Shutterstock

Batı Virginia

Batı Virginia eyalet bayrağındaki merkezi görüntü, Batı Virginia'nın eyalet olma tarihini, 20 Haziran 1863'ü, iki yanında, biri çiftçi, diğeri madenci olan ve eyaletin iki büyük endüstrisini, tarım ve madenciliği temsil eden iki adamla gösteren bir kayadır. Eyaletin sloganı “Montani Semper Liberi” (Dağcılar Her Zaman Özgürdür) kırmızı bir bayrakla süslenmiştir. Batı Virginia'nın eyalet çiçeği olan bir ormangülü çelengi ile çevrilidirler.

Wisconsin (ABD eyaleti) bayrağı açık mavi gökyüzüne karşı sallanıyor, yakın çekim, kırpma yolu maskesi alfa kanalı şeffaflığı ile izole edilmiş, film, haber, kompozisyon için mükemmeldemiryolu fx/Shutterstock

Wisconsin

Wisconsin eyalet bayrağı ve arması sembolizmle doludur. Kalkanı çevreleyen bir denizci ve bir madenci, çalışkan devletin denizde ve karada çalışan vatandaşlarını temsil ediyor. Kalkanın kendisi, her biri kendi sembolüne sahip dört çeyreğe sahiptir: kazma ve kürek madenciliği, saban tarımını, kol ve çekiç devletin zanaatkarlarını ve işçilerini ve denizcilik endüstrisi için bir çapayı temsil eder. Devletin sloganı olan “İleri” ve devlet hayvanı olan porsuk, armanın üzerinde gösterilmiştir. Bayrak ayrıca “Wisconsin” ve “1848” (Wisconsin'in Birliğe kabul edildiği yıl) içerir.

Açık mavi gökyüzüne karşı sallanan Wyoming (ABD eyaleti) bayrağı, yakın çekim, kırpma yolu maskesi alfa kanalı şeffaflığı ile izole edilmiş, film, haber, kompozisyon için mükemmeldemiryolu fx/Shutterstock

Wyoming

Wyoming eyalet bayrağı bir zamanlar "ovaların hükümdarı" olarak adlandırılan büyük bufalo. Bufalonun yan tarafında, tıpkı bir marka gibi, eyalet tarihini kadınlara oy hakkı veren ilk ABD bölgesi olarak lanse eden eyalet mührü var. Ortada bol dökümlü bir figür elinde “Eşit Haklar” yazan bir pankartla asayı tutarken, yanlardaki erkek figürler hayvancılık ve madencilik sektörlerini temsil ediyor.

0
0
No votes have been submitted yet.