Kuzey Ay Düğümü 1. EVDE Güney Ay Düğümü 7. EVDE

Per, 07/28/2022 - 21:27 tarihinde admin tarafından gönderildi

Astrolojide Birinci Evdeki Kuzey Düğümü Anlamı: Kendinize Odaklanın

Çoğu insan gibiyseniz, kesinlikle yaşam amacınızın ne olduğunu merak etmişsinizdir. İyi haber şu ki, doğum haritanız onu bulma konusunda rehberlik ediyor. Kuzey ay düğümü, doğum haritasında bu yaşamda hangi dersleri öğrenmeniz gerektiğini söyleyen büyüleyici bir noktadır. Sadece kuzey düğümüne bakarak bir kişi hakkında çok şey öğrenebilirsiniz!

Bu yazıda astrolojide birinci evdeki kuzey ay düğümünün anlamını öğrenebilirsiniz . Bu heyecan verici bir yerleşim ve geliştirmeniz gereken birçok yeteneğiniz olduğunu gösteriyor.

Bu yerleştirme ile en önemli şey, bir benlik duygusu geliştirmek ve sizi tanımlayan bir ortağa güvenmeden kendi başınıza var olmayı öğrenmektir. Bu, kendi başınıza olmanız gerektiği anlamına gelmez - hiç de değil!

Ancak kendi kimliğinizi oluşturmaya odaklanmalı ve sınırları belirlemeyi öğrenmelisiniz. Kuzey ay düğümü birinci evdeyken, bağımsız olmayı öğrendiğinizde ilişkileriniz büyük ölçüde gelişme eğilimindedir. Diğer derslerinize aşağıda geleceğiz.

Doğum haritasındaki kuzey düğümün evi, nerede yapacağınızı söyler. Geçmişte bu bölge ihmal edildi ama artık güney ay düğümünüze çok aşina oldunuz. Güney ay düğümü, kuzey düğümün tam karşısında bulunan diğer ay düğümüdür.

Kuzey ay düğümü birinci evdeyken, güney ay düğümü otomatik olarak ortaklıkların ve kararlı ilişkilerin yedinci evindedir.

Şimdi doğum haritasında kuzey ay düğümünüzün gösterdiği yaşam alanlarına odaklanma zamanı. İlk evde kuzey ay düğümü ile bu yaşam alanı SİZSİNİZ. Kuzey düğümün işareti, yaşamınızı ruhunuzun misyonuyla nasıl hizalayabileceğiniz konusunda size daha fazla fikir verir.

Doğum haritasındaki ilk evdeki kuzey ay düğümü hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin!

İlk Ev Yaşam Derslerinde Kuzey Düğümü

Kuzey ay düğümü doğum haritanızdaki ilk evdeyse ne olur?

Özetle, bu pozisyon güçlü bir kimlik oluşturmanız gerektiğini öneriyor . Geçmişte, kendinizi diğer insanlarla ilişki içinde tanımlamaya eğilimliydiniz. Doğum haritasındaki bu yerleşim sizden ayrı bir kişi olarak kim olduğunuzu bulmanızı ister.

Birinci evdeki kuzey ay düğümünün temel dersleri, bağımsızlığı geliştirmek ve cesur olmayı ve kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenmektir. Ruhunuz her şeyden önce bir birey olarak var olmak ister. Zaman geçtikçe bu daha kolay hale geliyor.

Koç'taki kuzey ay düğümü ile 1. evdeki kuzey ay düğümü arasında bazı benzerlikler vardır, ancak ilk durumda, zodyak burcunun niteliklerini geliştirmeniz gerekir, kuzey ay düğümü ise evlerde hayatınız boyunca en çok öğrendiğiniz ve büyüdüğünüz yaşam alanlarından bahsediyor.

Kuzey ay düğümü birinci evdeyken, diğer insanların fikirlerine ve sizden ne yapmanızı istediklerine çok fazla dikkat ediyorsunuz. Memnun etmeye heveslisiniz ve bir ilişkide uyumu ön planda tutuyorsunuz. Aynı zamanda, bunun sizi nasıl hissettirdiğinin farkında olmak önemlidir. Başka birine yardım etmek veya onu dinlemek istediğiniz zamanlar vardır ve bunda yanlış bir şey yoktur.

Ancak bu, bir sevgi yerinden vererek sizi tatmin ve mutlu hissettirmelidir. Kuzey ay düğümü birinci evdeyken durum her zaman böyle değildir. Kendinizi kötü hissettirse bile diğer kişiye öncelik veriyorsunuz. Hayal kırıklığına uğradığınızı ve bundan faydalandığınızı hissettiğinizde, muhtemelen güney düğümünüzün alanına geri döndünüz . Bu duygunun farkında olmak ve onu tanımayı öğrenmek size çok yardımcı olabilir. Ayrıca, bu yerleşimde çok yaygın olan terk etme sorunlarını ve yapışkanlığı bırakmanız gerekir. 7. evdeki güney ay düğümü, eşiniz sizi terk ederse değersiz hissetme eğilimi gösterir ve bu da işlevsiz ortaklıklarda takılıp kalmanıza neden olabilir. Yalnızlık, 1. ev insanlarındaki kuzey düğümün yaşamlarında sıklıkla tekrar eden bir kalıptır.

 

Kuzey ay düğümü birinci evdeyken kimlik ve bağımsızlık sorunu ön plana çıkıyor. Kimliğiniz genellikle diğer insanlarla bağlantılıdır. Geçmişte, başkalarına odaklanmayı öğrendiniz: ne istiyorlar ve ihtiyaç duyuyorlar, sizden ne bekliyorlar, nasıl davranmanızı istiyorlar ve hangi eylemleri yapmanızı istiyorlar. 

Birinci evdeki kuzey ay düğümü , geçmişte size yakın olan insanlara çok bağımlı olduğunuzu da gösterir . Bu yaşamda, bağımsız olmayı öğrenmelisiniz. Bu, şimdi sizin için en önemli hayat derslerinden biri. Birey olma ihtiyacı , doğum haritasındaki bu yerleşimle genellikle bastırılır. Örneğin, aslında sadece eşinizi memnun etmek için yapmak istemediğiniz bir şeyi yapmayı kabul edebilirsiniz.

Kim olduğunu bilmek senin için zor. Sıklıkla hayatta ne kadar güçlü olduğunuzu öğrenebileceğiniz ve kendi gücünüzü bulmanıza yardımcı olabilecek zorluklarla yüzleşmek zorunda kalırsınız. Birinci evdeki kuzey ay düğümü için kendine güvenmek önemlidir.

Buradaki kuzey ay düğümü ile özgüvenle ilgili sorunlar da olasıdır. Bu yerleşime sahip insanlar genellikle düşük benlik saygısından muzdariptir. Yetenekli olduğunuzu ve kendinize güvenebileceğinizi öğrenmek, bu yaşamda ruhunuzun görevinin bir parçasıdır.

Birinci Evdeki Kuzey Düğümü ve Yedinci Evdeki Güney Düğümü

Geçmişiniz hakkında konuşalım. Güney ay düğümü nereden geldiğinizi ve hangi döngülere kapılma olasılığınız olduğunu gösterir. Güney ay düğümünün yaşam alanlarında ve niteliklerinde yanlış bir şey yoktur, ancak biz burada büyümek ve gelişmek için varız.

Karmik astrolojiye göre , birinci evdeki kuzey ay düğümü, geçmişte başkalarının ihtiyaçlarına, özellikle de eşinizin ihtiyaçlarına öncelik vermeyi önerir. Geçmiş yaşamlarınızda, evliliğinize veya ortaklıklarınıza çok fazla kapıldınız. Bu yerleşim , eşiniz için çok fazla fedakarlık yaptığınız veya başka bir şekilde kendinizden vazgeçtiğiniz anlamına gelebilir .

Kim olduğun gibi olamadın ya da güçlü bir benlik duygusu oluşturmadın. Bu yerleşim, kendinizi eşiniz aracılığıyla, başkalarının bir işlevi olarak tanımladığınızı gösterir. 

Kendiniz için ayağa kalkmanız zor olabilir. Sınırları belirlemek büyük bir yaşam dersidir. Konfor alanınızın dışında olduğu için kendinizi tedirgin hissetmenize neden olur. İlk evdeki kuzey ay düğümü, derinlerde, çatışmalardan korktuğunuzu veya gerçeğiniz için savaşmanın daha iyi olacağı durumlarda bile, mümkün olduğunda onlardan kaçınmaya çalıştığınızı gösterir.

Kendine iyi bak

Önce kendi ihtiyaçlarınızı karşılamanız size yabancı geliyor. Bu nedenle, gerçek ihtiyaçlarınızı tanımak bile kolay olmayabilir.

Kuzey ay düğümü birinci eve yerleştirildiğinde, güney ay düğümü tam olarak karşılıklı oldukları için yedinci evdedir. Geçmişteki benliğiniz Terazi burcunun stratejilerini kullandı, ancak şimdi Koç burcunu keşfetme zamanı. Sizin için asıl büyüme, Terazi'nin denge arayan işbirlikçiliğini Koç'un cesaretiyle değiştirmekte yatıyor. İlk ev tamamen seninle ilgili ve zor ve yabancı bölge de olsa gelecekte odaklanman gereken şey bu. 

Aynı zamanda, bu eğilim ilişkileri sizin için zorlaştırabilir. Her şeyi verdiğinizi ve karşılığında hiçbir şey alamadığınızı hissedebilirsiniz. Partneriniz olmak için elinizden gelenin en iyisini yaparak çok fazla zaman ve enerji harcıyorsunuz. Birinci evdeki kuzey ay düğümü, partnerinizden veya ilişki içinde olduğunuz diğer insanlardan, örneğin arkadaşlarınızdan veya iş ortaklarınızdan daha sık fedakarlık yaptığınızı gösterir . Bu, eşinizin de kendini kötü hissetmesine neden olabilir. Genellikle sizden bunu yapmanızı ya da gereksinimlerinizden vazgeçmenizi istemezler, ancak bu davranış sizin için o kadar doğal ki, bu eğilimin farkında bile değilsiniz.

Öyle ya da böyle bencil ortaklar seçmiş olabilirsiniz. Söylemeye gerek yok, bu daha fazla hayal kırıklığına yol açar. Gençken ve bu yerleşimin farkında olmadığınızda, genellikle otoriter ve hatta doğrudan zalim olabilen ortaklara ilgi duyarsınız. Kuzey ay düğümü birinci evdeyken dengeyi oluşturmak (ve sürdürmek) zordur .

Kendinizi paspas gibi hissettiğiniz ölçüde, diğer insanların ihtiyaçlarını karşılamaya ve onların mutlu olmalarını sağlamaya alışkınsınız . Bu sadece romantik ilişkilerde değil, arkadaşlıklarda ya da iş ortaklıklarında da çok çabuk pes ediyorsun. Bu yerleşimle, sınırları belirlemeyi öğrenmelisiniz . Bu sadece sizin için bir zorunluluktur. Bazı insanlar daha işbirlikçi olmayı öğrenmek zorundadır, ancak bu, birinci evdeki kuzey ay düğümü insanları için doğru değildir. Duygusal sınırlar koymayı ve kendi içinizdeki merkezi bulmayı öğrendiğinizde ilişkileriniz gelişecektir. Sevgi ve barış dolu bir yerden hayır demeyi öğrendiğinizde, bu yaşam alanında her şey daha iyi olur.

Birinci Evdeki Kuzey Düğümü ve Ruhunuzun Büyümesi

Astrolojide, birinci evdeki kuzey ay düğümü, kendi ilk tercihiniz olmayı öğrenmeniz gerektiğini gösterir. Kimliğiniz, benlik algınız üzerinde çalışarak ve kendinizi başkalarına kıyasla tanımlamadığınızda kim olduğunuzu bularak, ilişkiler de sizin için daha kolay hale gelecektir. Güçlü ve zayıf yönlerinizin neler olduğunu, partnerinizden ne almak istediğinizi ve onlara neler verebileceğinizi öğrenirsiniz.

Birinci evdeki kuzey ay düğümü size kendinizi daha net görmeyi öğretir, aynı zamanda diğer insanları daha net görmenize yardımcı olur.

Kuzey düğümün burcu, bu yerleşimi daha iyi anlamanıza yardımcı olur. Bu işaret, benlik duygunuzu nasıl geri kazanabileceğinizi gösterir. Bu burcun özelliklerini geliştirmek, kendinizi bulmanıza yardımcı olur. Kuzey ay düğümü yükselen ile aynı burçta yer alırsa, bu sizin için daha kolay olur, çünkü yükselen muhtemelen zaten aşina olduğunuz bir şeydir.

Birinci evdeki kuzey ay düğümünün faydalanabileceği bir diğer şey ise fiziksel egzersizdir . Bu yerleştirme , vücudunuzla sağlıklı bir ilişki sürdürme ihtiyacını vurgular . Vücudunuza odaklanarak ve dengeyi bularak, yüksek benliğinizle bağlantı kurabilir ve aynı zamanda daha topraklanmış olabilirsiniz. Koç, Mars ve ilk ev kök çakraya karşılık gelir. Doğum haritasındaki bu yerleşim ile , geçmişte bastırılmış olduğu için genellikle bu çakra ile ilgili şeyler üzerinde çalışmanız gerekir.

Bu, muazzam bir şekilde büyüyebileceğiniz yöndür. Vücudunuzun dünyadaki eviniz olduğunu öğrenmek, birinci evdeki kuzey ay düğümü ile önemli bir hayat dersidir.

 

https://advanced-astrology.com

0
0
No votes have been submitted yet.
Etiketler