Kuzey ay Düğümü Balık

Çar, 07/27/2022 - 22:54 tarihinde admin tarafından gönderildi

KUZEY AY DÜĞÜMÜ BALIK BURCUNDA

Balık burcundaki kuzey ay düğümü, karmik görevleriniz ve ruhsal gelişiminiz hakkında ne gösteriyor?

Düğüm ekseninin bu yerleşimi, çok temelli, gerçekçi bir insanı akla getirir. Fiziksel aleme o kadar odaklanmışsınız ki ilahi olanla ilişkiniz eksik. Bu en zorlu pozisyonlardan biridir. Balık kuzey düğümü ile ana odak, aydınlanmaya giden yoldur. Eski kalıplarınızdan vazgeçmeye istekliyseniz, yeniden doğuşu deneyimleyebilirsiniz.

Balık burcundaki kuzey ay düğümü, kendine zarar verme eğilimlerinizi aydınlatmanız ve kendinizi tamamen kabul etmeyi öğrenmeniz gerektiğini öne sürüyor. Bu yerleşim, bu yaşamda, fiziksel gerçeklikten ziyade ilahi olanı çalışmaya kendinizi kaptırdığınızı gösterir. Çok analitiksiniz ve her şeyde bir kalıp bulmak istiyorsunuz. Ancak bazı şeyler vardır ki, rasyonel akıl tarafından anlaşılamaz ve bunlara sadece beyninizin sol yarım küresi ile yaklaşırsanız, onları hiç anlamamayı tehlikeye atarsınız.

Balık burcundaki kuzey ay düğümü, otomatik olarak güney ay düğümünüzün Başak burcunda olduğu anlamına gelir. Bu konum, onikinci evdeki kuzey düğümüne biraz benzer.

Astrolojide Balık burcundaki kuzey ay düğümü hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin!

Balık Kuzey Düğümü Yaşam Dersleri

Doğum sonrası Balık kuzey ay düğümü ile öğrenmeniz gereken en önemli hayat dersleri nelerdir?

Aşağıdaki yaşam alanlarına odaklanarak muazzam bir ruhsal gelişim elde edebilirsiniz:

  • şefkat ve empati pratiği yapın (hem kendinize hem de başkalarına karşı)
  • maneviyatı kucaklamak
  • sezgini dinle
  • koşulsuz kabul yoluyla iyileşme
  • odağınızı somut gerçeklikten ruhun alanına kaydırın
 

Kuzey Ay Düğümü Balıkta, Güney Ay Düğümü Başakta

Balık burcundaki kuzey ay düğümünüzü daha iyi anlamak için öncelikle Başak burcundaki güney ay düğümünü düşünmekte fayda var.

Düğüm ekseninin bu yerleşimi, genellikle hayatın erken dönemlerinde çok çalıştığınızı ve birçok sorumluluğunuz olduğunu gösterir. Bu yerleşime sahip bazı insanlar, çocukken beklentileri karşılamak zorunda kaldılar ve hayal güçlerini keşfetme ve masal dinleme fırsatı bulamadılar.

Başak burcundaki güney ay düğümü genellikle mükemmeliyetçi, eleştirel bir tutuma işaret eder. Bu yerleşim ile nadiren kendinizden memnun kalırsınız ve her zaman kendinizi zorlarsınız. Sen doğası gereği bir eleştirmensin. Hayatınızın ilk bölümünde genellikle şefkatten yoksun kalırsınız: Mükemmel değilseniz, sevilmeye ve kabul edilmeye layık olmadığınızı hissedersiniz.

Başak burcundaki güney ay düğümü, işkolikler için mükemmel bir yerleşimdir. Bir an için meşgul değilseniz, bir şeylerin ters gittiğini hissedersiniz. Güçlü bir iş ahlakına sahipsin ama bazen kendini fazla çalıştırıyorsun ve ara vermen gerektiğinde bile durmuyorsun . Her zaman üretken ve verimli olmak istersiniz.

Balık burcundaki kuzey ay düğümü, sıradan günlük gerçeklikten başka bir şeye uyum sağlamanız gerektiğini gösteriyor. Bazen bir adım geri atıp bu yerleşimle yeniden şarj ederseniz, aslında daha fazlasını yapabilirsiniz. Sınırlarınızı göz ardı ettiğinizde sağlık sorunlarının ortaya çıkma eğilimi olabilir. Bu yerleşime sahip insanlar genellikle fiziksel bedenlerine iyi bakarlar, ancak ruhlarını besleyen şeyleri yeterince tüketmezler.

Doğum haritanızda bir Başak güney düğümü ile fiziksel dünyaya güçlü bir şekilde bağlısınız. Bu alanda nasıl gezineceğinizi biliyorsunuz ve bu yaşamda gözle görülmeyen alanı keşfetmeniz gerekiyor. Gerçeklere değer veriyorsun. Son derece analitiksiniz ve mantıklı düşünmeyi tercih ediyorsunuz. hayal gücüne

Başak burcundaki güney ay düğümü, sipariş vermeye alışkın olduğunuzu gösterir . Hayatınızda yapı ve ritim istiyorsunuz. Aslında, kaos ve kendiliğindenlik dünyasında gelişmeyi hayal etmek sizin için çok zor. Hayatınız rutinler üzerine kuruludur. Kurallara göre hareket etme arzusu vardır ve bazen planı kendiliğinden değiştirirseniz kaybolmaktan korkarsınız. Bazen Balık burcundaki kuzey ay düğümüne kaybolma korkusu eşlik eder.

Mistik Balık dünyası ile gerçekçi, gerçeklere dayalı Başak dünyası arasında güçlü bir karşıtlık vardır. İkincisi ile çok fazla deneyiminiz olsa da, gelecekte Balık'ın enerjisinden daha fazla yararlanmanız muhtemeldir.

Balık burcundaki kuzey ay düğümü, geçmişte sezginizi gözden kaçırdığınızı ve rasyonel yönünüzü dinlediğinizi ve mantığınızı uyguladığınızı gösteriyor. Bazı durumlarda, bu gayet iyi, ancak hayatta mantıktan daha fazlası var. Bu yerleşim, buna gözlerinizi açacak kişi ve olaylarla karşılaşmanızın muhtemel olduğunu gösteriyor.

Buradaki kuzey düğümü , sezginizi güçlendirmeniz gerektiğini gösterir. Bu yaşamda, içgüdülerinize güvenirseniz, genellikle daha başarılı olursunuz. Sezginiz ve bilinçaltınız, izin verirseniz güçlü bir müttefik olabilir. Balık burcunda bir kuzey ay düğümü ile bilinçaltınızdaki bilgeliğin kilidini açmak en önemli hayat derslerinden biridir. Ruhunuz kendinize güvenmeyi öğrenmenizi istiyor.

Balık burcundaki kuzey ay düğümü, psikoterapiden, psikoloji ve maneviyat hakkında bilgi edinmek, meditasyon, sanat, müzik dinlemek, hayal gücünüzü geliştirmekten faydalanabileceğinizi gösterir. Bu aktiviteler, kendinizle daha iyi bir ilişki kurmanıza yardımcı olabilir.

Balık burcunda kuzey ay düğümünün alt oktavını yaşıyorsanız, kendinize zarar verebilir ve sizi inciten kalıplara saplanıp kalabilirsiniz. 'Kaybolmak' bazen faydalı olsa da, molanızın sonsuza kadar sürmesi gerekmiyor. Balık burcundaki kuzey ay düğümü ile sağlıklı sınırlar belirleme ve ihtiyaçlarınızı doğrudan ifade etme konusunda da zorlanabilirsiniz.

Balıkta Kuzey Düğümü

Kuzey Ay Düğümü Balık burcundayken, genellikle kendinizi ve başkalarını aşırı derecede eleştirirsiniz . Başak burcundaki güney ay düğümü, her seferinde yıldız işi yapmak istediğinizi gösterir. Aynı şeyi başkalarından da beklersiniz ve standartlarınızı karşılayamazlarsa genellikle üzülürsünüz.

Balık burcundaki kuzey ay düğümü, ruhunuzun koşulsuz sevginin sonsuz denizine girmek istediğini gösterir. Kendinizi ve başkalarını affetmelisiniz.

Manevi çalışma genellikle ana odak noktası haline gelir. Başak güney ay düğümü, geçmişte gerçekliğe güçlü bir şekilde kök saldığınızı ve her şeyi gerçek değerinde aldığınızı gösterir. Güçlü kalıplar geliştirdiniz. Bunlar size hizmet edebilir veya etmeyebilir. Aslında, bu yerleşime sahip birçok insan, onlar tarafından boğulmuş ve kısıtlanmış hissediyor.

Balık kuzey düğümü, artık size hizmet etmeyen her şeyi bilinçaltı okyanusunda çözmeniz gerektiğini önerir . Sonluyu sonsuzla değiştirin ve görünenden daha fazlası olduğunu öğrenin. Bilinçaltının bilgeliğinden faydalanabilir ve kendinizi iyileştirebilirsiniz. Siz de kendinizi şifalandırarak dünyayı iyileştirmeye katkıda bulunabilirsiniz.

Balık kuzey ay düğümünün bulunduğu ev de önemlidir. Örneğin, 5. evdeki Balık burcundaki kuzey ay düğümü, 10. evdeki Balık burcundaki kuzey ay düğümünden tamamen farklı bir şekilde tezahür eder. İlk durumda, kişi yaratıcılığını ve hayal gücünü yaratıcılık ve eğlencenin yaşam alanlarında kullanabilirken, 10. evdeki Balık kuzey ay düğümü ile iç eleştirmeni bırakması gerekir ve orada biri olarak tanınabilir. büyük bir vizyon ve anlayışla.

Düğüm eksenine açı oluşturan gezegenler de analiz etmek için gereklidir.

Astrolojide Kuzey Düğümü

Astrolojide kuzey ay düğümü nedir ve neden bu kadar önemlidir?

Astrolojide iki ay düğümü vardır, kuzey düğümü ve güney düğümü, ekliptik ile Ay'ın yörüngesi arasındaki kesişme. Düğümler, gök cisimleri değil, kurgusal noktalardır, ancak astrolojide son derece önemlidirler.

Ay'ın düğümleri, ruhun ruhsal yolculuğu, geçmişi ve geleceği, öğrendiği ve henüz öğrenmediği derslerle ilgilidir. Bu noktalar özellikle karmik astrolojide önemlidir (eğer reenkarnasyon inanmadığınız bir şeyse, düğümleri bu yaşamda geçmişiniz ve geleceğiniz olarak da değerlendirebilirsiniz).

Kuzey ay düğümü ile başlayalım. Kuzey ay düğümü, ruhunuz ve büyüme yolculuğunuz hakkında çok şey ortaya koyuyor! Bu düğüm, bu yaşamda geliştirmek istediğiniz özellikleri temsil eder. En çok nerede büyüyebileceğinizi gösterir. Ancak bu süreç hiç de kolay değildir. Doğum haritasında, kuzey ay düğümünün konumu genellikle hayatınızın ilk bölümünde zorluklara ve mücadelelere işaret eder (genellikle 30 yaşından sonra iyileşir).

Güney ay düğümü ise geçmişinizi temsil eder. Reenkarnasyona inanıyorsanız, güney ay düğümünü önceki yaşamlarınız olarak yorumlayabilirsiniz, aynı zamanda bu yaşamdaki kişisel geçmişiniz olarak da yorumlayabilirsiniz. Güney ay düğümü karmik gücünüzü gösterir. Onunla çok fazla deneyiminiz olduğu için genellikle güney düğümünüzün temsil ettiği şeylerde başarılı olursunuz. Burada çok rahatsın ama bu senin büyümene yardımcı olmuyor. Bu nedenle, bu yaşamda kuzey düğümünüze odaklanmanız gerekiyor (güney düğümde geri çekilmek için güçlü bir çekim olsa bile).

Ay düğümleri her burçta yaklaşık 18 ay geçirir. Yörünge süreleri 18,6 yıldır. Birbirlerinin tam karşısındadırlar ve her zaman geriye dönüktürler.

Doğum haritasında, kuzey düğümünüzü ve güney düğümünüzü anlayarak karmik görevleriniz hakkında çok şey öğrenebilirsiniz. Ay düğümlerinin evi ve burcu çok önemlidir (ev daha kişiseldir, ancak burç da anlatır). Grafiğin geri kalanından herhangi bir yönü dikkate aldığınızdan emin olun. Düğümleri birleştiren veya kareleyen gezegenler önemlidir.

Zodyak'taki Balıklar

Zodyak'ın son burcu olan Balık birçok yönden özeldir. Günlük fiziksel varlığımızın üzerinde farklı bir aleme aittir. Balık burcunda başa çıkması kolay olmayan güçlü bir ikilik vardır. Astrolojideki sembolü, birbirine bağlı ancak ters yönde yüzen balıkları temsil eder.

Doğal haritada Balık, on ikinci evle bağlantılıdır (Zodyak'ın on ikinci burcudur). Yönetici gezegeni Neptün'dür. Daha önce Balık Jüpiter tarafından yönetiliyordu ve geleneksel astrolojide Jüpiter hala Balık'ın gezegensel yöneticisidir.

Balık, duyarlılık, sezgi, rüyalar, uyku, hayal gücü, fantezi, yaratıcılık, ilahi ilham, maneviyat, koşulsuz sevgi ile ilişkilidir. Balık burcunun olumsuz yönleri arasında kaybolmak, gerçeklerden kaçmak, bağımlılıklar, yanılsama, uyumsuz hayaller yer alır.

Balık ayrıca deniz, balık, denizcilik meseleleri, sıvılar, petrol, uyuşturucu, alkol ile de bağlantılıdır.

https://advanced-astrology.com/

0
0
No votes have been submitted yet.