Kuzey ay Düğümü Boğa

Çar, 07/27/2022 - 00:33 tarihinde admin tarafından gönderildi

KUZEY AY DÜĞÜMÜ BOĞA BURCUNDA

Boğa burcundaki doğum kuzey ay düğümünün anlamını öğrenmek istiyorsanız doğru yere geldiniz. 

Bu yazıda ruhunuzun öğrenmek istediği en önemli hayat derslerinin neler olduğunu öğrenebilirsiniz. Düğüm ekseni, ruhsal gelişiminizin yönünün yanı sıra, hangi eğilimleri geride bırakmanın zamanının geldiğini de ortaya çıkarır. Astrolojide kuzey ay düğümü, yaşam amacınız ve bu yaşamdaki ruhunuzun görevidir. 

Boğa burcundaki kuzey ay düğümü, yaşlandıkça daha fazla topraklandığınızı ve fiziksel dünyada kendinizi evinizde hissettiğinizi gösterir. Başkalarının değerlerini takip etmek yerine kendinize güvenmeyi ve kendi kurallarınızı koymayı öğrenirsiniz. Benlik saygısını geliştirmek çok önemlidir. Boğa burcundaki kuzey ay düğümü ile istikrar yaratmak önemli bir yaşam dersidir. 

Hayatınızın ilk bölümünde birçok değişiklik, hatta bazen travmatik olanlar yaşadınız. Krize aşina oldunuz ve bu sizi gardınızı almaya yöneltti. Güvenmeyi öğrenmen çok zor. Bu yaşamda, ilk etapta kendinize güvenmeyi öğrenme fırsatınız var. Kendinize güvendiğiniz zaman hayatta kendinize daha çok güvenirsiniz ve başınıza güzel şeyler gelmeye başlar. 

Ayrıca Boğa kuzey ay düğümü ile öz disiplini ve sebat etmeyi de öğrenmeniz gerekir.

Kuzey ay düğümünüz Boğa burcundaysa bu aynı zamanda güney ay düğümünüzün de Akrep burcunda olduğu anlamına gelir. Bu konum, kuzey düğümün ikinci evde ve güney düğümün sekizinci evde olmasına benzer.

Doğum haritasında Boğa burcundaki kuzey ay düğümü hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin!

Boğa'da Kuzey Düğümü ve Akrep'te Güney Düğümü

Doğum haritasında kuzey ay düğümü, henüz öğrenmediğiniz ruhsal deneyimi gösterir. Ancak geleceğinizi anlamak için geçmişi düşünmek önemlidir. Güney ay düğümü size bu konuda yardımcı olabilir. Güney ay düğümü, size zaten aşina olanı ve geçmişte çok deneyime sahip olduğunuzu temsil eder.

İşte Boğa'daki kuzey düğümü ve Akrep'teki güney düğümü , ruhunuzun büyüme süreci hakkında önerilerde bulunuyor.

Akrep burcundaki güney ay düğümü , geçmişte travmatik deneyimlerden adil payınızın olduğunu gösteriyor. Çocukluğunuz ve erken yaşamınız bu yerleşimle nadiren istikrarlıydı. Akrep travmanın işaretidir: ihanet, güven kaybı, suistimal, manipülasyon, hepsi bu burcun olumsuz tezahürüne aittir.

Boğa kuzey düğümüne sahip insanlar, yetişkin olduklarında güvenli ve istikrarlı bir ortam yaratmaya çalışırlar, çünkü çocukken genellikle bundan yoksundurlar. İyi örneklerin olmaması nedeniyle, bir yetişkin olarak bununla mücadele ediyorsunuz, ancak zaman geçtikçe bu konuda daha iyi oluyorsunuz. 

Düğüm ekseninin bu konumu genellikle krize karşı bilinçsiz bir çekim olduğunu gösterir . Bu size çok tanıdık bir durum ve nesnel olarak size hizmet etmese de, hayatınızda bu senaryoları yeniden yaratmaya çekiliyorsunuz.

Boğa çok huzurlu bir burçtur, Akrep ise yoğunluğun burcudur. Hiçbir şey olmuyorsa, hayatınızın sularını rahatsız etme eğilimi vardır. Dramaya ilgi duyuyorsunuz, genellikle başkalarının neden olduğu drama. Kendi hayatınızdan çok başkalarının hayatıyla ilgilendiğiniz de olabilir.

Boğa burcundaki kuzey ay düğümü, kendinize daha fazla odaklanmanız gerektiğini söylüyor. Başkalarının nasıl yaşadığına çok fazla dikkat edebilir ve genellikle onlardan onay beklersiniz. 

Boğa burcundaki kuzey ay düğümü, harika insan becerilerine işaret eder . Geçmişte olduğu gibi psikoloji için bir yeteneğiniz var, insan ruhunu öğrenmek için birçok fırsatınız oldu. Ancak, bu yaşamda somut dünyaya odaklanmak daha iyidir.

Akrep, Boğa'nın fiziksel gerçekliğine zıt, gizemli, aşkın bir işarettir. Bu çatışmayı psişenizde çok güçlü bir şekilde hissediyorsunuz. Boğa burcundaki kuzey ay düğümü, geçmişte, bazen sıradan, günlük yaşamınıza yeterince dikkat etmemeniz pahasına, diğer dünya deneyimlerine çekildiğinizi gösterir. Sırları ortaya çıkarmayı seviyorsun ve bunda oldukça iyisin. Ama işin özü, hayatınızı daha iyi hale getirmek için sırları keşfetmek olmalı, drama ile uğraşmamak.

Boğa'da Kuzey Düğümü: İçinde Değer Bulma

Boğa burcundaki kuzey ay düğümünün size öğrettiği en önemli ders, kendinizde güç bulmak ve sağlam bir özgüvene sahip olmaktır. Kendi değer sisteminizi bulmanız gerekir . Boğa burcundaki kuzey ay düğümü ile geçmişte sık sık diğer insanların değer sistemini ödünç aldınız.

Boğa kuzey düğümünün en büyük zayıflıklarından biri, kendi değerinizi başkaları aracılığıyla tanımlamaktır. Başkaları beni değerli buluyor mu? Başkaları beni takdir ediyor mu? Bu soruları değerli bulduğum ve takdir ettiğim şeylerle  değiştirmenin zamanı geldi.

Kendinizi yalnızca kriterlerinize göre tanımlamanız özellikle önemlidir . Kendinizi desteklemeli ve kendi değerinizi bulmalısınız. Sağlıklı bir benlik saygısına yol açan herhangi bir yöntem bu yerleştirme ile faydalıdır.

Boğa burcundaki kuzey ay düğümü, geçmişte partnerinizden ve diğer insanlardan onay beklediğinizi gösterir. Ancak, bu doğrulamayı kendinize vermeyi öğrenerek, diğerleri sizi daha çok takdir eder ve genellikle size daha fazla değer vermeye başlarlar. 

Akrep burcundaki güney ay düğümü, başkalarıyla birleşmek için derin bir arzu olduğunu gösterir. Bu, finanstan sekse kadar birçok düzeyde geçerlidir. Güney ay düğümü Akrep'te olan kişiler cinselliğe çok fazla önem verebilirler . Çoğu zaman bir tuzak olan değerinizi kanıtlamanın bir yolu olabilir. Boğa kuzey düğümü, başkalarıyla paylaşabilecekleriniz için değil, kim olduğunuz için değerli hissetmenin zamanının geldiğini öne sürüyor.

Olgunlaştıkça ve yaşlandıkça, muhtemelen maddi istikrar yaratmaya yönlendirileceksiniz. Bu yerleşim, finans, ekonomi, sanat, yemek, her türlü lüks şeye ilgi duyduğunu gösterebilir. Bu yerleşime sahip bazı insanlar Boğa ile ilgili kariyerlere girerler. Boğa burcundaki kuzey ay düğümü ile somut şeylerle en iyi şekilde çalışırsınız. Değerli olduğunu düşündüğünüz şeylere zaman ayırabileceğiniz bir hayatınız olması sizin için önemlidir.

Doğum sonrası Boğa kuzey düğümü, ruhunuzun bu yaşamda barış ve uyumun tadını çıkarmak istediğini gösterir. Bunu yaratmak için, bu burcun özelliklerini benimsemeli ve geliştirmelisiniz. Boğa burcundaki bir kuzey ay düğümünün en önemli yaşam derslerinden biri ısrarcı olmayı öğrenmektir. Bu yerleşime sahip kişiler, adım adım bir şeyler inşa eder. Bu pozisyonda bir gecede çok az başarı var. Boğa, sebat ve azim işaretidir. Boğa ayrıca kendi başına çalışan ve inşa etmeyi ve yaratmayı seven bir burçtur, Akrep ise kaynakları paylaşmayı tercih eder.

Boğa burcundaki kuzey ay düğümünün size öğrettiği şey hayattan zevk almayı öğrenmektir. Bu yerleşim ile burada ve şimdi mevcut olmak önemlidir . Ne kadar topraklanırsan, hayatına iyi şeyler o kadar kolay gelir.

Boğa kuzey ay düğümü ile doğada vakit geçirmek çok faydalı olabilir. Açık havada olmak, kendinizi daha topraklanmış hissetmenizi ve gerçek benliğinize daha bağlı olmanızı sağlayabilir.

Boğa burcundaki kuzey ay düğümünün hangi dönemde olduğundan emin değilseniz tarihleri ​​bu tablolarda bulabilirsiniz.

Boğa Kuzey Düğümü: Astrolojide Ay Düğümleri

Ay düğümleri olarak da adlandırılan Ay düğümleri, Ay'ın yörüngesi ile ekliptik arasındaki kesişme noktası olarak hesaplanır . Bu noktalar her zaman birbirinin tam karşısındadır ve her zaman geriye doğru hareket ederler. Ay düğümlerinin Zodyak boyunca tam bir daire yapması yaklaşık 18,6 yıl sürer. Bu, her burçta yaklaşık 18 ay geçirdikleri anlamına gelir. Bu dönemde doğan insanlar aynı kuzey ay düğümü ve güney ay düğümü işaretini paylaşırlar.

Doğum haritasındaki ay düğümlerini analiz ederken, açılarını, burcunu ve evini dikkate almak önemlidir. Düğümlerle birleşen herhangi bir gezegen çok önemli hale gelir.

Karmik astrolojide ay düğümleri geçmiş yaşamlarınız ve geleceğinizle ilişkilidir. Reenkarnasyon kavramı size garip geliyorsa ve buna inanmıyorsanız, güney ay düğümünü bu yaşamdaki kişisel geçmişiniz, ilk yıllarınız ve çocukluğunuz olarak da yorumlayabilirsiniz. 

Güney ay düğümü geçmişinizi anlatır. Güney ay düğümünün burcu ve evi, hangi özelliklere sahip olduğunuzu ve hangi yaşam alanında üstün olduğunuzu gösterir. Güney ay düğümünüzün temsil ettiği şeylerde harikasınız. Onlarla pek çok deneyiminiz var ve onlar sizin için kolay.

Kuzey ay düğümü ise konfor alanınızın dışındadır. Kuzey ay düğümü, bu yaşamda ruhunuzun neyi geliştirmek istediğini gösterir. Bu noktanın işareti ve evi genellikle zorludur ve gençken onlarla mücadele etme eğilimindesiniz. Yaşlandıkça, kuzey düğümünüze daha fazla aşina olursunuz.

Burç Boğa

Boğa kuzey ay düğümünüzü anlamak için Boğa burcu hakkında biraz bilgi edinmenizde fayda var.

Boğa, Zodyak'ın ikinci burcudur . Bu nedenle, doğal haritada ikinci eve atanır. Her ikisi de değerler, sahip olunan mallar, kaynaklar gibi benzer konuların yanı sıra benlik saygısı ve hayatta nelerden zevk aldığınız gibi konuları da yönetir.

Boğa burcunun yönetici gezegeni Venüs'tür. Bunu bilerek, Boğa'nın aynı zamanda güzellik, sanat, moda, mücevher, lüks, para, somut hayatın tadını çıkarma ile ilgili olması şaşırtıcı değildir. Bir toprak burcu olarak (Başak ve Oğlak ile birlikte), Boğa fiziksel gerçekliğe güçlü bir şekilde bağlıdır.

Modalite olarak, Boğa sabit bir işarettir. Boğa çalışkan, ısrarcı, kararlı, inatçıdır. Diğer anahtar kelimelerinden bazıları, güvenilir, sadık, hedonist, temelli içerir. Boğa, istikrarı ve rahatlığı sever ve genellikle hayatta bunları yaratmaları için büyük bir itici güçtür.

https://advanced-astrology.com/

0
0
No votes have been submitted yet.